Verordening 2023
2 KM NIEUWE ROUTES:
Amblève: 970 m extra vanaf de samenvloeiing met de Warche (punt 5) tot de Rocher de Warche op de rechteroever. Op de linkeroever, 80 m stroomafwaarts van de samenvloeiing en 500 m stroomafwaarts van de Rocher de Warche.
Warche: 450 m extra op de rechteroever stroomopwaarts van de samenvloeiing met de Amblève bij de brug van Thioux.


VOLLEDIGE NO KILL OP BEEKFOREL IN HET HELE BEDRIJF:
In 2023 wordt overgeschakeld op “catch and release” (niet doden) voor fario-forel op alle routes. 2024 wordt het jaar van de volledige en gedwongen stopzetting van “viskwekerij” forel. De herbevolking van de fario-forel zal alleen plaatsvinden door het kweken in broederijen en door natuurlijke voortplanting, met name geholpen door de installatie van aleviboxen in de beken.
VISSEN MET NATUURLIJK AAS:
Het opleggen van touch-tackle voor het vissen met natuurlijk aas.
NOG STEEDS RELEVANT:
VERSTREKKING VAN AEC “gespikkelde” TRUTTEN op de WARCHE naast de AMBLÈVE stroomafwaarts van de samenvloeiing met de Warche:
In plaats van de “fario”-forel die gedumpt werd, zal nu regenboogforel worden uitgezet op al onze Warche- en Amblève-parcoursen vanaf de samenvloeiing met de Warche tot aan het einde van de wereld.
Deze verandering is een rechtstreeks gevolg van de toename van het aantal fario-forellen van de Amblève-stam die in de nieuwe provinciale broederij massaal worden geproduceerd. Het uitzetten van aec-forel maakt het mogelijk de fario-forel in bescherming te nemen en in het geheel niet te doden in deze sectoren. Forel voor consumptie = alleen forel met aec!

TERUGKEER VAN DE NO KILL KAART INTEGRAAL:
Geen vis meenemen met de no kill kaart, ook geen regenboogforel!
ENKELE HANGMATTEN VERPLICHT:
Het gebruik van dubbele of driedubbele haken is nu verboden op al onze rivierlopen. Elke lijn kan worden uitgerust met maximaal 3 enkele weerhaakloze haken.



TWEEDE EDITIE VAN EEN RIVIER LEURER COMPETITIE DOOR TEAMS VAN 2: zondag 30 april:
Een kunstaaswedstrijd in teams van 2 op al onze rivieren. Informatie via de wedstrijd tab.
AMBLEVE FLY CHALLENGE op zaterdag 08 JULI:
Een vliegviswedstrijd in teams van 3, met een nieuwe ronde in de avond. Informatie via het tabblad competitie op de website en de agenda.

NIEUWE PET EN JAS:
Beschikbaar op aanvraag bij Alain Leblanc op +32497/64 49 01


WAARSCHIJNLIJK SCHOONMAKEN VAN DE VIJVERS IN SEPTEMBER:
Drooglegging van september tot januari, afgraven van het slib en inrichting (beplanting, oevers, enz.) voor een terugkeer naar het water in maart 2024.


UW LIDMAATSCHAPSKAART THUIS AF TE DRUKKEN:
. Alle lidmaatschapskaarten kunnen nu rechtstreeks thuis worden afgedrukt wanneer u bestelt via de tab op onze website en die van het Maison Wallonne de la Pêche (tabblad bedrijfskaart).
EENDAAGSE CURSUSSEN VOOR JONGEREN:
Inleiding tot het vissen op forel in vijvers en rivieren: zaterdag 06 mei aan de vijver van Menhir in Bellevaux (Malmedy).
Initiatie in speervissen en feedervissen op de vijvers van Stavelot en vissen op forel in de rivier: zaterdag 26 augustus.
Initiatie snoekvissen aan de vijvers van Stavelot: zaterdag 18 november.
Voor jongeren tussen 8 en 18 jaar, beginners of niet.
Inschrijving en informatie bij Jérôme Léonard op 0497/727 457 of via e-mail op truitestavelot@gmail.com.
Meer informatie en modaliteiten in de loop van het jaar via de website en onze facebookpagina.


INITIATIES TOT RIVIERVISSEN, VIJVERVISSEN EN GIDSEN:
- Op aanvraag via truitestavelot@gmail.com
- Jullie spreken samen een dag af.
- Van 10 jaar tot…
- Materialen kunnen ter beschikking worden gesteld.
- Lidmaatschap is verplicht voor wie ouder is dan 15 jaar.
VISKAARTEN: ONDERLINGE VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJEN VERGOEDEN!
- Afhankelijk van de mutualiteit en zoals bij elke sportclub kan uw jaarlijkse lidkaart tot 60 euro worden vergoed.
- Laat een lid van het comité de verklaring van uw organisatie invullen.
- Niet van toepassing als je al een restitutie hebt voor een andere sportclub.